Portale społecznościowe i ich znaczenie

Portale społecznościowe są nieodłączną częścią naszego życia, choć korzystają z nich głównie ludzie młodzi, zaznajomieni z komputerem i Internetem. Poprzez popularne portale, takie jak Facebook czy Twitter, komunikujemy się ze znajomymi, szukamy nowych znajomości i utrzymujemy stały kontakt z naszym środowiskiem.

Dzięki wpisom i zdjęciom możemy dowiedzieć się wiele o życiu innych, ich zainteresowaniach, pasjach, a także sposobie spędzania wolnego czasu. Działa to jednak w obie strony, nie zachowujemy więc całkowitej prywatności. Oczywiście w Internecie obowiązują takie same prawa jak w rzeczywistości, ale sieć ma tę cechę, że wszystko zostaje w niej zapamiętane przez innych użytkowników. Ponadto rozmowy przez czat czy w inny sposób za pomocą Internetu, nie sprzyjają nawiązywaniu i zacieśnianiu relacji międzyludzkich, które istnieją w rzeczywistości.

Natomiast z drugiej strony na portalach społecznościowych możemy być bardziej otwarci i śmielsi niż w rzeczywistości. Druga osoba nie widzi nas ani naszych reakcji i zachowań, nie musimy odpowiadać natychmiast, co ułatwia rozmowę. Mimo wszystko, portale społecznościowe mają swoje wady i zalety, ale stały się ważnymi elementami współczesnego świata.

Dodaj komentarz