Chrońmy swoją prywatność

Internet otworzył nowe możliwości. najnowsze algorytmy wyszukiwarek zbierają tak wielkiej ilości informacji, że nietrudno o nadużycia. Zresztą wielu ludzi jest bardzo nierozsądny i umieszcza mnóstwo informacji o sobie w sieci. jednak to jest ich sprawa, jeśli tak chcą proszę bardzo.

Jest też spora grupa ludzi którzy nie życzą sobie upowszechniania ich danych osobowych a tym bardziej detali z życia prywatnego.

Tak powstał pomysł, żeby wprowadzić przepisy o RODO.
Grono specjalistów zebrało się i urodziło. Wyślij mi cały swój intelekt. Komisje i podkomisje pracowały dzień i noc. Ludzie chodzili zmęczeni i niewyspani. I powstał projekt ustawy. Następnie procedura sejmowa. Ona też poszła gładko. Chociaż dyskusja była gorąca. Na wielu forach czaszki biało.

I rodo w praktyce okazało się bardzo dobrym pomysłem. Chociaż władzę dołożyła coś od siebie. Oczywiście coś, co podkreśla jej znaczenie.

Zawiązano nowe instytucje. Urzędy pilnujące wykonywania zapisów ustawy. Powołani zostali inspektorzy. To oni fizycznie mają dbać o to by wszędzie było respektowane prawo związane z ustawą o ochronie danych osobowych.

Dodaj komentarz